PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2018

DENNÍ AKTIVITY

 

DENNÍ AKTIVITY BUDEME POSTUPNĚ KAŽDÝ VEČER ODKRÝVAT

Více zde: https://www.hazena-kynzvart.cz/primestsky-tabor-2016/a2016/
PONDĚLÍ
 
První den je ve znamení seznamování se s novým prostředím, novými kamarády a je nutné také nastavit pravidla, která budeme pro zdárný průběh celého týdnu dodržovat. Dnes máme na programu dopolední procházku ke Třem medvědům, které jsme kreativně pomalovali a každé ze čtyř družstev vymýšlelo svou vlastní legendu. Tu nám následně představí. V přírodě proběhla svačinka, kolektivní hry a vrátili jsme se na naši základnu, kde jsme pokračovali v soutěžích tentokrát na travnatém hřišti. Oběd byl už očekáván a po krátké pauze vyplněném hlavně malováním na vše možné včetně rukou, nohou a obličeje jsme zahájili hodinku pro nás netradičního pohybu, a to zumby pod vedením Báry a Klárky Blahutových, našich skvělých házenkářek. Každá písnička byla lepší a lepší, většina to vzala poctivě, a tak bylo nutné se následně zchladit a načerpat energii pro zbývající aktivity. Následovala odpolední svačinka a seznamovačka s míčem, který je náš velký kamarád. Báječné je, že téměř všechny děti nás už znají z turnajů Lázeňské školní ligy miniházené, takže jsou vlastně ve svém. Nikdo nepláče, nikomu se nestýská, nikdo se nenudí a nikdo nehladoví:-) První den je jak vymalovaný a my jsme šťastné, že se dětem u nás líbí!  Dnes se dětem věnovali Dáda, Lenka, Anička, Mára, Bára, Kristýna, Klárka a Karolína. Díky všem! 
 
ÚTERÝ
 
Den druhý ve znamení princezen a princů. Dopoledne jsme vyrazili na speciální zámecké prohlídky. Interiéry zámku nám ukázala čarodejnice z pohádky, která naštěstí ztratila svou bradavici, a tak se z ní stala čarodejnice mírumilovná. Celou prohlídkou se prolínala pohádka, kterou sama prožívala. Přesto byla prohlídka poučná a odpoledne čekal děti vědomostní kvíz zaměřený na to co právě slyšeli. Ti co zrovna neprocházeli zámek Kynžvart, měli jedinečnou možnost zavítat do zámeckého zahradnictví, odkud si každý odnesl vlastnoručně zasazenou jahodu. Po obědě jsme pokračovali tématicky a odpočinek jsme strávili projížďkou koňským kočárem. Na závěr druhého dne přišla řada konečně na sportovní aktivity a míč, je na čase začít taky trochu házet:-) Slunce, pohoda, aktivity, to všechno k nám patří:-) Dnes se dětem věnovali Dáda, Lenka, Anička, Mára, Bára, Kristýna a Kristýna, Klárka a Karolína. Díky všem! 
 
STŘEDA
 
Jsme v polovině našeho tábora. Únava byla znát kapánek ráno než se všichni rozkoukali a po hlavě se vrhli na vzpomínání na včerejší kódy. Rozhodně nás nečekalo odpočinkové dopoledne, protože na plánu byl výšlap pohádkovou cestou na zříceninu kynžvartského hradu. Každé stanoviště dětem představilo jednu pohádku a jednu postavičku a každé družstvo mělo za úkol vymyslet jeden související rým. Na oběd všechny potěšily švestkové knedlíky, které byly tak trochu za odměnu. A pak už konečně chvíle odpočinku. Tedy vlastně jak pro koho.... Dospěláci odpočívají, děti řádí, malují, zpívají, tančí a těší se na dnešní vrchol dne, kterým tradičně bývají hasiči z SDH L.Kynžvart. Je potřeba se zchladit,  sluníčko náš nešetří, takže plavky se nám budou dneska opravdu hodit:-) Ani třetí den nezapomeneme na míč a další sportovní seznamovačku. Šikovných dětí tady máme spoustu a jsme na ně po právu hrdé! Dnes se dětem věnovali Dáda, Lenka, Anička, Alča, Bára, Kristýna a Kristýna, Klárka a Karolína. Díky všem! 
 
ČTVRTEK
 
Čeká nás velké páteční finále, proto dnes věnujeme větší část času sportu a aktivitám v pohybu. Nevynechali jsme ale náš tradiční dopolední program v podání "tůroprocházky", tentokrát s cílem minerálního pramene Tereza. Tam máme spoustu prostoru na kolektivní hry a vyřádění se všeho druhu:-) Dopoledne ještě ale stíháme opičí dráhu na naší základně v areálu TJ Sokol L.Kynžvart. Slunce pálí, obloha je bez mráčků a na tvářích našich dětí nemizí úsměv, všude je cítit pohodová atmosféra. Polední klid strávíme s kouzelníkem, který se učí od samotného Pavla Kožíška, jehož umění mu úplně očarovalo. A odměnou pro všechny bylo poodhalení taje jednoho z předvedených kouzel. Dnes ale bereme do ruky opět míč, švihadla, překážky a vypilujeme naše sportovní dovednosti. Zítra nás čeká turnaj v miniházené:-) Dnes se dětem věnovaly Dáda, Lenka, Anička, Alča, Irča, Bára, Kristýna a Kristýna, Klárka a Karolína. Díky všem! 
 
PÁTEK
 
Pátek je posledním společným dnem na našem příměstském táboře. I když my všichni doufáme, že ne až tak úplně posledním. Doufáme, že se k nám děti v září vrátí a začnou s námi v rámci házenkářského oddílu trávit více a více času. Sešla se parta dětí, které jsou šikovné, pohodové a věříme, že se jim u nás líbilo. Páteční turnaj miniházené si každý z nás užil, děti se učili od zkušených házenkářek, které v našem oddíle vyrostly a během celého tábora pomáhaly s jeho organizací. Při posledním obědě jsme poděkovali také kuchařkám v jídelně ZŠ, které se celý týden staraly o to, abychom poctivě doplňili energii na odpolední nabitý program. Páteční odpoledne už patří ale odpočinku, kreativitě, společným hrám, hodnocení a povídání si. Dnes se dětem věnovaly Dáda, Lenka, Anička, Irča, Bára, Kristýna a Kristýna a Klárka.
 
Třetí ročník příměstského tábora pořádaný oddílem házené TJ Sokol Lázně Kynžvart je za námi. Věříme, že si děti od nás odnáší spoustu zážitků, vzpomínek a nových kamarádů. Pokud jsme v dětech probudili alespoň jiskřičku pozitivní energie směřující do sportu, účel jsme splnili a můžeme považovat naši misi za splněnou:-) Těšíme se na další společné akce!
 

 

TERMÍN:     23. - 27.7.2018 - JIŽ OBSAZEN 

                    27. - 31.8.2018 - JIŽ OBSAZEN

KONTAKT:

                    Daniela Radová

                    tel. 777102332, email: danus.radova@post.cz.

FORMULÁŘE:

                     Smlouva a potvrzení zaměstnání

                     Monitorovací list

                     Potvrzení bezinfekčnost

Představení lektorů ke stažení zde.

Fotogalerie k náhledu zde.

 

Kontakt

Házená Kynžvart danus.radova@post.cz