PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2019

DENNÍ AKTIVITY

   
PONDĚLÍ

První běh příměstského tábora Házená Kynžvart byl zahájen. V areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart se sešlo víc jak dvacet dětí ze širokého okolí Mariánskolázeňska, které s námi budou trávit část ze svých letních prázdnin.
Na úvod bylo nutné se trochu poznat, seznámit děti s prostředím, které se na týden stane jejich skoro domovem a představit náš nabitý program. Děti jsme rozdělili do čtyř skupin a hned jsme vyrazili na první výlet ke Třem medvědům a ještě o kousek dál, kde se soutěžilo, blblo, taky svačilo, ale hlavně vše s úsměvem a v pohodě. Po návratu proběhl skvělý oběd v Penzionu nad halou - podávala se bramborová polévka a rajská omáčka s těstovinou a následoval klidový režim vyplněný kreativitou dětí, které se meze nekladou. Hráli se hry, malovalo se na vše a vším a děti si postupně vytváří svá nová přátelství. Odpolední program jsme vyplnili trochou sportu a aktivitami v pohybu. Všechny děti byli moc šikovné, poslušné a úkoly zvládali skvěle:-)
Dětem se dnes věnovaly Dáda, Lenka, Anička, Bára, Verča, Klárka a Štěpka.
Podívejte se na naši bohatou fotogalerii, kterou budeme každý den doplňovat.

ÚTERÝ

Druhý den se nám chýlí ke konci. Dopolední aktivity byly dnes ve znamení králů a princezen. Navštívili jsme totiž místní Zámek Kynžvart, kterým nás provedla skvělá paní Sedláková alias kněžna a převyprávěla nám zajímavý příběh zámeckých myší, který nás provázel celou prohlídkou. Protože všechny děti byli hodní, dostali na konci za odměnu skvěliou zmrzlinu ze zámecké cukrárny a scěžím krokem jsme razili na oběd opět do restaurace Penzionu nad halou - podávala se knedlíčková polévka a rizoto. Poobědovou siestu jsme si trochu zpestřili zumbou a odpolední sportovní aktivity jsme už směrovali do nové sportovní haly Milana Prokeše. Slunce dnes hřálo, proto bylo nutné se alespoň na chvíli schovat. Hodinka a půl aktivního pohybu dětem na energii vůbec neubrala. Jen hlad byl pak veliký, takže svačina a skvělá buchta ještě před odjezdem jako by se rázem vypařila.
Dětem se dnes věnovali Dáda, Lenka, Jirka, Bára, Verča, Klárka a Štěpka.
Opět jsme pro Vás doplnili naši fotogalerii, která mapuje průběh obou dnů a najdete tam kolem 150 fotek.

STŘEDA

Středeční den byl plný zábavy a překvapení.Dopolední program nám premiérově vyplnila parta kluků, kteří žijí pro parkur v čele s Honzou Havířem. V prostorách léčebných lázní dětem ukázali co všechno se dá přeskočit, přetočit a vůbec s vlastním tělem dokázat. Děti měli možnost si pár základních triků vyzkoušet a pustili se do toho s vervou sobě vlastní. Ještě před obědem jsme stihli dojít k Waldheimově vile, kde si jednotlivé skupinky v lese postavili domečky pro skřítky - fantazii se meze nekladou. Oběd v Penzionu nad halou byl víc než luxusní, talíře se plnili u některých několikrát - děti nadchla vepřo, knedlo, zelo. Po obědě proběhl krátký kvíz vztahující se k včerejší prohlídce zámku a už jsme netrpělivě očekávali tradiční příjezd hasičů SDH Lázně Kynžvart. Voda stříkala na všechny strany, plavky byly potřeba a počasí nám opravdu přálo. Lepší aktivita se nedala na dnešní den ani naplánovat, sluníčko pere jak o závod. Opolední sportování dnes vynecháváme, třetí kritický den je potřeba trošku pošetřit síly na závěrečný finiš.
Dětem se dnes věnovali Dáda, Lenka, Jirka, Bára, Verča, Klárka a Štěpka.
Opět jsme pro Vás doplnili naši fotogalerii, která mapuje průběh všech dnů a najdete 200 fotek.

ČTVRTEK

Čtvrteční den jsme zahájili úplně jinak než jsme zvyklí. Sraz byl totiž ve Staré Vodě před firmou EUTIT, která je jednou z dominant našeho okolí. Měli jsme velké štěstí a díky panu Holečkovi nám byla umožněna velmi zajímavá exkurze do výroby této jedinečné továrny. Na vlastní oči tak děti měli možnost vidět téct lávu nebo na vlastní kůži poznat jaké je to stát u pece, která sálá na 900 stupňů. Aby novinek nebylo málo, zpátky na naši základnu do areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart nás odvezl pravý koňský provoz tažený běloušem Bouřkou a černou frískou kobylkou Darou. Ještě před obědem jsme stihli pokreslit "tři medvědy", kteří se necházejí kousek od nás a pak už jsme vyrazili na slaďoučký oběd - podávali se borůvkové knedlíky s tvarohem a cukrem. Odpoledne už patřilo jen a jen sportovním aktivitám. Zázemí nám opět poskytla nová sportovní hala Milana Prokeše, kde je i v takovém horku jaké bylo dnes, příjemně. 

Dětem se dnes věnovali Dáda, Lenka, Jirka, Bára, Verča, Klárka a Štěpka.
Opět jsme pro Vás doplnili naši fotogalerii, která mapuje průběh všech dnů a najdete téměř 500 fotek.

PÁTEK

Jsme ve finále! Páteční den odzvonil, děti jsou už u svých rodičů, všude je čisto a prázdno, ale my všichni jsme bohatší o spoustu nových dobrodružství a vzpomínek, které už nám nikdo nevezme. Unava v nás dospělých samozřejmě je velká, ale převládají pozitivní emoce a radost z průběhu celého týdne.

Dnešní den byl slavnostní, už žádný výšlap do přírody a cestování za poznáním, celý jsme ho strávili v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart a zejména ve sportovní hale Milana Prokeše. Máme tady to nejlepší zázemí pro podobné aktivity a velmi si toho vážíme. Stejně jako dětí, které jsme vytrhli na týden z jejich prázdninového režimu a do slova a do písmene jsme je rozpohybovali snad až na maximum. Přirozeně, nenuceně.... s radostí a se sportovním srdíčkem. Stihli jsme si zahrát i miniházenou a tohoto úkolu se zhostili všichni s velkou radostí. Na závěr si děti převzali jako poděkování za jejich celotýdení snažení několik pozorností, medily a diplom, který už jim navždy bude připomínat týden s námi:-)

Díky všem, kteří pomohli ať už v rámci animačních programů nebo třeba se stravou, dopravou nebo nám prostě jen drželi palce a podporovali nás. Díky našim dorostenkám: Veronice, Barče, Klárce a Štěpce, bez kterých by to prostě nešlo. Velký dík Lenca a Jirkovi, kteří měli hodně trpělivosti a vynaložili hodně energie, aby všem bylo u nás dobře.

Fotogalerii najdete na již známém místě.

Za rok se budeme zase těšit:-)

TERMÍN:     

                    22. - 26.7.2019 - JIŽ OBSAZEN

                    26. - 30.8.2019 - JIŽ OBSAZEN

 

KONTAKT:

                    Daniela Radová

                    tel. 777 102 332, email: danus.radova@post.cz

 

FORMULÁŘE:

                     Přihláška - k odevzdání nejpozději do 31.5.2019

                     Smlouva a potvrzení zaměstnání

                    (u potvrzení zaměstnání vyberte jednu z variant) - k odevzdání při zahájení

                     Monitorovací list - k odevzdání při zahájení

                     Potvrzení bezinfekčnost - k odevzdání při zahájení

 

Cena (náklady na stravu): 700 Kč - úhrada na číslo účtu 222389306/0600.

 

Představení lektorů ke stažení zde.

Fotogalerie ke stažení zde.

 

Fotogalerie z minulých ročníků k náhledu zde - 2018, 2017, 2016.

Kontakt

Házená Kynžvart danus.radova@post.cz